Hybridní systémy

Hybridní/off-gridové střídače

Obecně tyto střídače umožňují provoz bez napojení na místní síť a dokážou zásobovat el.okruh střídavým napětím 230V. Výhodou je možnost použití všude tam, kde není možnost napojení na síť některého z poskytovatelů (ČEZ,EON,PRE).

 

Další a v poslední době více a více oceňovanou funkcí je provoz pouze z FV panelů,nebo baterii, ovšem se zálohou stávající sítě 230V, ke které se střídač automaticky přepne když není napětí na FV panelech a baterie jsou vybity na předem definovanou kapacitu. Toto ochraňuje a prodlužuje životnost baterii a dostáváme se tak na životnost okolo 12 let.

 

Schéma OFF střidače-ořez

V praxi to znamená, že tento střídač má zapojeny tři vstupy. Střídavý, stejnosměrný a vstup z baterií. Po nastavení preferencí si střídač bere energii nejdříve z panelů, potom z baterií a když i ty jsou částečně vybity, pak se celý systém přepne na stávající síť a to až do doby, kdy opět slunce přivede energii z FV panelů a baterie se dobijí.

 

Toto zapojení nevyžaduje žádná povolení od distributora !!!

Hybridní střídač  2,4kW

Tento střídač umožňuje trvalé připojení jak k síti, tak napájení z baterii a zároveň z fotovoltaických panelů. Jednoduchým nastavením se určí priority napájení zátěže. FV panely-baterie-síť a to v libovolném pořadí. V případě nastavení zdroje PV panely/baterie, dojde po vybití baterie a nepřítomnosti napětí na PV panelech k přepnutí zdroje na síť a to formou bypassu v čase 10 ms. Střídač je v tuto dobu vypnut a je přemostěn. Úroveň vybití baterie lze nastavit tak, aby nedošlo k jejímu podvybití a tímto se i prodlouží její životnost. Tento typ nabízíme v provedení 800W, 1,6kW a 2,4kw. V červnu připravujeme nový model a to 4kW.

Technické specifikace střídače

Technická specifikace střídače

 

Top

I Vám můžeme pomoci. Volejte 774 77 99 22

Můžete také zadat Váš email a my Vás budeme informovat o novinkách.