Fotovoltaický ohřev vody

Ohřev vody z fotovoltaických solárních panelů

Spojením nového typu ohřívače vody s topnou spirálou na stejnosměrný proud dává možnost využít energii slunce přímo pomocí fotovoltaických panelů.
Jednoduchost zapojení, malá hmotnost a bezúdržbovou jsou hlavní přednosti těchto systémů. Variabilita zapojení a využití v rodinných a panelových domech, jako i v průmyslových objektech je prakticky neomezená.
Využití fotovoltaický panelů jako ekologického zdroje obnovitelné energie.

Systém lze využít pro předohřev nebo ohřev vody v závislosti na zapojení:

Teplá voda ohřátá pomocí fotovoltaických panelů proudí do zásobníku vody v plynovém kotli a jestliže je dostatečně teplá,nedojde k zapnutí plynvého kotle ,čímž dochází k značné úspoře plynu. V případě že voda není dostatečně ohřátá, dojde k doohřevu vody v plynovém kotli, ovšem za výrazně menší spotřeby plynu.
V případě poruchy nebo omezení dodávky plynu, nebo při nepřízni počasí lze jednoduše využít druhou spirálu napojenou na elektřinu přímo ze sítě (AC 230V). Kombinace dvou termostatů, každého pro samostatný okruh AC/DC,dává možnost v případě dlouhodobé nepřízně počasí využít k ohřevu vody energie ze sítě(AC230V) na požadovanou teplotu(např.40°C)při které se vypíná přívod AC 230V a voda v ohřívači se může dále ohřívat ekologicky čistou elektrickou energií z FV panelů až na maximální teplotu (např.60-70°C). Přičemž už základní teplota vody (40°C) dává možnost jejího využití v domácnosti.

schema zapojeni bojler

Možnost připojení AC spirály na noční proud je další výhodou. Při této variantě v noci ohřívá vodu lacinější noční proud a přes den ekologicky vyrobený proud z FV panelů.

bojler predni panel

Nabízené soustavy
– 100L / 2kW AC / 1kW nebo 1,5kW DC
– 125L / 2kW AC / 1,5kW nebo 2kW DC
– 160L / 2kW AC / 2kW DC
Set obsahuje:
– 1 x kombinovaný ohřívač AC/DC
– 4 x FV panel 210 Wp
– 1 x solarní kabel Solar 6 v délce 50m
– 1 x sada spojek na Solar 6

Duležité informace:
Návratnost okolo 5-12 let při používání ohřevu ve tříčlenné rodině se spotřebou okolo 100L teplé vody denně.(Kalkulováno na ohřev teplé vody v cyklu bojler 1x denně)
Vzhledem ke stoupajícím cenám energií a předpokládanému zdražení el. energie okolo 50% v příštích 5letech bude tento způsob ohřevu teplé vody nejefektivnější!!!
Následující graf zobrazuje průběh změny teploty vody v bojleru 1kW / 100 l v průběhu 10 hodin. Měření bylo provedeno za slunného dne v měsíci červenci.

graf_1

Obvyklý či průměrný přírůstek teploty v daném měsíci během roku. Největšího průměrného přírustu teplé vody lze dosáhnout v letních měsících a to především proto, že je více slunečných dnů než v zimních měsících.

graf_2

Následující tabulka Vám může pomoci při výběru vhodného bojleru. Nutno podotknout, že každý má nároky jiné, proto nás neváhejte kontaktovat, navrhneme Vám nejvhodnější variantu.

tab1
Následující tabulka zobrazuje maximální přírůstek teploty vody v závislosti na objemu bojleru a příkonu spirály.

tab2

Top

I Vám můžeme pomoci. Volejte 774 77 99 22

Můžete také zadat Váš email a my Vás budeme informovat o novinkách.